Տեղի է ունեցել վարկային և դրամաշնորհային միջոցների հաշվին իրականացվող ծրագրերի կառավարման խորհրդի նիստ
Այսօր՝  փետրվարի 23-ին,  տեղի  է ունեցել ՀՀ էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարարության համակարգին օտարերկրյա պետությունների և միջազգային վարկատու կազմակերպությունների կողմից տրամադրված վարկային ու դրամաշնորհային միջոցների հաշվին իրականացվող ծրագրերի կառավարման խորհրդի  հերթական նիստը, որը վարել է նախարար, խորհրդի նախագահ Աշոտ Մանուկյանը:
Օրակարգի առաջին հարցով ի գիտություն է ընդունվել նախորդ նիստում տրված հանձնարարականների  կատարման ընթացքի մասին  տեղեկատվությունը:
Ներկայացվել ու հաստատվել են վարկային և դրամաշնորհային ծրագրերի 2017թ.  տարեկան բյուջեների կատարման մասին հաշվետվությունները, ինչպես նաև վարկային և դրամաշնորհային ծրագրերի 2018թ. ծախսերի նախահաշիվները:
Քննարկվել են նաև Հայկական ԱԷԿ-ի երկրորդ էներգաբլոկի շահագործման նախագծային ժամկետի երկարաձգան ծրագրի հետ կապված մի շարք հարցեր, որոնք, մասնավորապես, վերաբերել են ծրագրի շրջանակներում ծառայություն իրականացնող կազմակերպությունների ընտրության առաջարկների ներկայացման հայտահրավերներին, ծառայություն իրականացնող կազմակերպության ընտրության արդյունքներին և լրացուցիչ համաձայնագրերի նախագծերին հավանություն տալուն:
Նիստում անդրադարձ է եղել նաև մի շարք կազմակերպչական հարցերի, որոնց առնչությամբ   տրվել  են համապատասխան հանձնարարականներ:

Credit and Grant Management Program Management Board Meeting was held
Today, on February 23, the regular meeting of the Governing Board of Credit and Grant Funds provided by foreign countries and international lending organizations took place in the system of the RA Ministry of Energy infrastructures and Natural Resources, which was chaired by the Minister, the Chairman of the Board Ashot Manukyan.
The first issue on the agenda was the information on the implementation of the recommendations given in the previous session. Presented and approved by credit and grant projects in 2017. annual budgets reports, as well as credit and grant programs for 2018 cost estimates.
A number of issues related to the extension of the project life of the second block of the Armenian Nuclear Power Plant were also discussed, which specifically relate to applications for the selection of service providers within the framework of the project, to approve the results of the selection process of the service provider and the draft supplementary agreements.
The meeting also touched upon a number of organizational issues, in which relevant recommendations were given.