Նախարարության «Թեժ գծով» ստացվել է 125 հեռախոսազանգ
Այս տարվա առաջին եռամսյակի ընթացքում ՀՀ էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարարությունում գործող «Թեժ գծի» 011-528-243 հեռախոսահամարով ստացվել է 125 հեռախոսազանգ։ Հեռախոսազանգերը հիմնականում վերաբերել են էլեկտրաէներգիայի, գազի  հաշվիչների տեղադրմանը, գազիֆիկացմանը, էլեկտրաէներգիայի հաշվիչների ցուցիչների անճշտությանը, էլեկտրամատակարարման անջատումներին, ջրամատակարարմանը, ինքնավար արևային կայանների կառուցման կարգին, շահագործման և հարկային արտոնությունների օրենսդրական կարգավորումներին, ինչպես նաև արևային կայանների  արտադրած ավելցուկային էլեկտրաէներգիայի հաշվարկմանն ու հանձնմանը: Ստացվել են նաև ընդերքօգտագործման իրավունքի տրամադրման վերաբերյալ հարցեր։ Հնչեցված հարցերին տրվել են համապատասխան լուծումներ։
«Թեժ գծով» ստացվել են նաև նախարարության իրավասությունից դուրս գտնվող հարցումներ, որոնք վերահասցեագրվել են համապատասխան լիազոր մարմիններին:
Հաշվետու ժամանակահատվածում նախարարությունը  քաղաքացիներից ստացել է 22 դիմում և 8  բողոք, որոնց համապատասխան ընթացք է տրվել:

На «Горячую линию» поступило 125 телефонных звонков
В течение первого квартала нынешнего года на «Горячую линию» министерства энергетических инфраструктур и природных ресурсов РА 011-528-243 поступило 125 телефонных звонков.
Телефонные звонки в основном касались установки счетчиков электрической энергии и газа, газификации, неточностей в показателях счетчиков электроэнергии, отключений электроснабжения, водоснабжения, порядка строительства и эксплуатации автономных солнечных станций, законодательного регулирования налоговых льгот, а также расчета и сдачи излишек электроэнергии, произведенной на солнечных станциях. Были получены также вопросы, касающиеся предоставления прав недропользования.
По озвученным вопросам были даны соответствующие решения.
На «Горячую линию» поступили также не входящие в компетенцию министерства запросы, которые были переадресованы в соответствующие полномочные органы. За отчетный период министерство получило от граждан 22 обращения и 8 жалоб, которым был дан соответствующий ход.