Նախարարության «Թեժ գծով» ստացվել է 125 հեռախոսազանգ
Այս տարվա առաջին եռամսյակի ընթացքում ՀՀ էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարարությունում գործող «Թեժ գծի» 011-528-243 հեռախոսահամարով ստացվել է 125 հեռախոսազանգ։ Հեռախոսազանգերը հիմնականում վերաբերել են էլեկտրաէներգիայի, գազի  հաշվիչների տեղադրմանը, գազիֆիկացմանը, էլեկտրաէներգիայի հաշվիչների ցուցիչների անճշտությանը, էլեկտրամատակարարման անջատումներին, ջրամատակարարմանը, ինքնավար արևային կայանների կառուցման կարգին, շահագործման և հարկային արտոնությունների օրենսդրական կարգավորումներին, ինչպես նաև արևային կայանների  արտադրած ավելցուկային էլեկտրաէներգիայի հաշվարկմանն ու հանձնմանը: Ստացվել են նաև ընդերքօգտագործման իրավունքի տրամադրման վերաբերյալ հարցեր։ Հնչեցված հարցերին տրվել են համապատասխան լուծումներ։
«Թեժ գծով» ստացվել են նաև նախարարության իրավասությունից դուրս գտնվող հարցումներ, որոնք վերահասցեագրվել են համապատասխան լիազոր մարմիններին:
Հաշվետու ժամանակահատվածում նախարարությունը  քաղաքացիներից ստացել է 22 դիմում և 8  բողոք, որոնց համապատասխան ընթացք է տրվել:

During the first quarter of this year, RA Ministry of Energy infrastructures and Natural Resources Ministry's “Hot Line” 011-528-243 received 125 calls. Telephone calls were mainly related to the installation of electricity, gas meters, gasification, the inaccuracy of electricity meters indexes, power supply disruptions, water supply, autonomous solar power stations, operating and legislative tax privileges, as well as calculation and delivery of surplus electricity generated by solar cells. Issues related to subsurface use rights have also been addressed. Relevant solutions were given to the sounded questions.
Queries outside the Ministry's jurisdiction were also received by the “Hot Line”, which were forwarded to the relevant authorities.
In the reporting period, the Ministry received 22 applications from citizens and 8 complaints, which were processed.