Գարեգին Բաղրամյանը «Հայաստանի վերականգնվող էներգետիկայի և էներգախնայողության հիմնադրամի» աշխատակազմին է ներկայացրել նոր տնօրենին
Հոկտեմբերի 22-ին տեղի է ունեցել «Հայաստանի վերականգնվող էներգետիկայի և էներգախնայողության հիմնադրամի» հոգաբարձուների խորհրդի նիստ, որը վարել է ՀՀ էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարարի պաշտոնակատար, hոգաբարձուների  խորհրդի նախագահ Գարեգին Բաղրամյանը: Նիստի  ընթացքում «Հայաստանի վերականգնվող էներգետիկայի և էներգախնայողության հիմնադրամի»  տնօրեն է  ընտրվել   Կարեն Ասատրյանը:
Նիստի ավարտից հետո հիմնադրամի աշխատակազմին   ներկայացնելով  նոր  տնօրենին՝ Գարեգին  Բաղրամյանը կարևորել է համակարգված աշխատանքը, որը կնպաստի հիմնադրամի հետագա գործունեությանն ու զարգացմանը:
Կարեն Ասատրյանը նշել է, որ ծանոթ է էներգետիկայի ոլորտին և հիմնադրամի աշխատանքներին, և կգործադրի առավելագույն ջանքերը՝  ոլորտի զարգացման համար:
Հանդիպման ընթացքում նախարարն անդրադարձել է նաև 2018թ.
նոյեմբերի 14-16-ին կայանալիք «Էներգետիկայի շաբաթ 2018» ներդրումային համաժողովի կազմակերպչական աշխատանքներին,  և նշել, որ անհրաժեշտ է աշխատել ամենօրյա ռեժիմով՝  ներդրումների ներգրավման և հետագա աշխատանքները պատշաճ մակարդակով ապահովելու համար:
Նշենք, որ «Էներգետիկայի շաբաթ 2018» ներդրումային համաժողովի ընթացքում ներդրողներին կներկայացվեն բազմաթիվ ծրագրեր, այդ թվում՝  նաև արևային էներգիայի 5 կայանների փաթեթները:

Гарегин Баграмян представил администрации «Фонда возобновляемой энергетики и энергосбережения Армении» нового директора
22 октября состоялось заседание совета попечителей «Фонда возобновляемой энергетики и энергосбережения Армении», которое вел исполняющий обязанности министра энергетических инфраструктур и природных ресурсов РА Гарегин Баграмян.
В ходе заседания директором «Фонда возобновляемой энергетики и энергосбережения Армении» был избран Карен Асатрян. По окончании заседания, представляя администрации фонда нового директора, Гарегин Баграмян отметил важность скоординированной работы, которая будет способствовать дальнейшей деятельности и развитию фонда.
Карен Асатрян отметил, что знаком со сферой энергетики и работами фонда, и приложит максимальные усилия для развития сферы.
Во время встречи министр коснулся также подготовительных работ к предстоящему 14-16 ноября инвестиционному форуму «Неделя энергетики 2018», отметив, что необходимо работать в ежедневном режиме для привлечения инвестиций и обеспечения должного уровня работ. Отметим, что во время инвестиционного форума «Неделя энергетики 2018» будут обсуждены многочисленные программы, в том числе пакеты пяти станций солнечной энергии