էլեկտրաէներգիայի հաղորդման ցանցի վերակառուցման ծրագիր L3150-ARM (SF) Միջազգային մրցույթին մասնակցելու հրավեր
Մրցույթին մասնակցելու հրավեր
Ամսաթիվ
18 օգոստոս 2015թ.
Վարկի No. և անվանում
L3150-ARM (SF) էլեկտրաէներգիայի հաղորդման ցանցի վերակառուցման ծրագիր
Պայմանագրի No. և անվանում
ADB-L3150-ARM/HVEN/ICB
Առաջարկները ներկայացնելու վերջնաժամկետ
29 սեպտեմբեր 2015թ., ժամը 10:00
1. Հայաստանի Հանրապետությունը Ասիական Զարգացման Բանկից ստացել է ֆինանսավորում՝ Վարկ 3150-ARM (SF) Էլեկտրաէներգիայի հաղորդման ցանցի վերակառուցման ծրագիր համար՝ և  նախատեսում է կիրառել այս վարկային միջոցների մի մասը վճարումների համար, 220կՎ/110կՎ «Շինուհայր» և «Ագարակ-2» ենթակայանների վերակառուցման պայմանագրի ներքո: Մրցույթը բաց է ԱԶԲ իրավասու երկրների բոլոր հայտատուների համար:
2. «Բարձրավոլտ էլեկտրացանցեր» ՓԲԸ (ԲԷՑ) («Պատվիրատու») հրավիրում է ԱԶԲ անդամ երկրների իրավասու հայտատուներին ներկայացնելու կնքված առաջարկները «220/110կՎ «Շինուհայր» և «Ագարակ-2» ենթակայանների վերակառուցում» լիավարտ հիմունքներով ծրագրի շինարարության և ավարտին հասցնելու համար, որը հիմնականում ներառում է մեկ հատ 220կՎ ենթակայանի վերակառուցում, մեկ հատ 220/110/35կՎ ենթակայանի վերակառուցում, ներառյալ՝ տարբեր 220/110կՎ ԲԲՍ, ավտոտրանսֆորմատոր, միջին լարման ԲՍ, համապատասխան պաշտպանության և ղեկավարման սարքավորումներ, հեռահաղորդակցման սարքավորումներ, պահեստամասերի ու հատուկ գործիքների և այլնի մատակարարում, ինչպես նաև շինարարական աշխատանքներ, մանրամասն նախագծում, արտադրություն, մատակարարում, տեղակայում, փորձարկում, շահագործման հանձնում, լարման տակ դնելու աշխատանքներ և ծառայություններ ու բազմակողմանի ուսուցում, ինչպես մանրամասնված և հատկորոշված է Մրցութային Փաստաթղթերում:
3. Միջազգային մրցույթը կանցկացվի ըստ ԱԶԲ մեկ փուլ-մեկ ծրար մրցութային գործընթացի և բաց է իրավասու երկրներից բոլոր հայտատուների համար, ինչպես նկարագրված է Մրցութային Փաստաթղթում:
4. Ծրագրի հետ կապված փորձառություն՝ որակավորման հիմնական չափանիշները, ի թիվս այլոց, պահանջում են՝
Վերջին տաս (10) տարվա ընթացքում (2005թ., 2006թ., 2007թ., 2008թ., 2009թ., 2010թ., 2011թ., 2012թ., 2013թ. և 2014թ.) մասնակցություն որպես կապալառու կամ համատեղ ձեռնարկության գործընկեր լիավարտ հիմունքներով առնվազն երկու (2) պայմանագրերում՝ յուրաքանչյուրն առնվազն 16 մլն. ԱՄՆ դոլար արժողությամբ, որոնք հաջող կերպով իրականացվել կամ էականորեն ավարտվել են, և նման են առաջարկվող կայանին ու ծառայություններին: Նմանությունը պետք է հիմնված լինի ֆիզիկական չափի, բարդության, մեթոդների, տեխնոլոգիայի կամ այլ բնութագրերի վրա, ինչպես նկարագրված է մրցութային փաստաթղթերում:
5. Լրացուցիչ տեղեկություն ստանալու և մրցութային փաստաթղթերն ուսումնասիրելու համար, հայտատուները պետք է կապ հաստատեն հետևյալ անձի հետ՝
պրն. Արամ Ս. Անանյան
Գլխավոր տնօրեն
«Բարձրավոլտ էլեկտրացանցեր» ՓԲԸ (ԲԷՑ)
փ. Զորավար Անդրանիկի 1,
Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն 0084
Հեռ.՝ +374 10 72 00 10, ֆաքս՝ +374 10 72 01 21
էլ. հասցե՝ hvenprojects@gmail.com
6.   Անգլերեն լեզվով մրցութային փաստաթղթերը ձեռք բերելու համար իրավասու հայտատուները պետք է՝
• գրեն վերը նշված հասցեով` պահանջելով ADB -L3150-ARM/HVEN/ICB մրցութային փաստաթղթերը
• վճարեն 300 ԱՄՆ դոլար չփոխհատուցվող վճար:
Գինը ներառում է փաստաթղթերի մեկ լրակազմ՝ թղթային և էլեկտրոնային տարբերակներով (CD-ով): Մրցութային փաստաթղթերի էլեկտրոնային և թղթային տարբերակների միջև որևէ անհամապատասխանության դեպքում կգերակայի թղթային տարբերակը: Առանձին սուրհանդակային ծախսերը չեն վճարվի հայտատուի կողմից: Վճարման մեթոդը կլինի կանխիկ կամ բանկային հաշվեհամարին փոխանցմամբ: Պատվիրատուի բանկային հաշվեհամարը հետևյալն է՝
• Բանկի անվանում՝                      ARMBUSINESSBANK
• Swift՝                                          ARMNAM22
• հօգուտ՝                                            «Բարձրավոլտ էլեկտացանցեր» ՓԲԸ
• հաշվեհամար՝                                1150001172630101
• թղթակից բանկ ՝                           DEUTSCHE BANK TRUST COMPANY AMERICAS NEW YORK, USA
• թղթակից հաշվեհամար՝                      04454448 Swift` BKTRUS33
Պատվիրատուն պատասխանատու չի լինի հայտատուների կողմից կրած որևէ ծախսերի համար կապված վերջիններիս առաջարկների պատրաստման կամ տրամադրման հետ:
7. Ձեր առաջարկը ներկայացնել
• վերը նշված հասցեով
• վերջնաժամկետին կամ նախքան վերջնաժամկետը՝ ժամը 10:00-ին [29 սեպտեմբերի 2015 թ.]
• մրցութային երաշխիքի/մրցութային երաշխիքի հայտարարագրի հետ միասին, ինչպես նկարագրված է մրցութային փաստաթղթում:
Առաջարկները կբացվեն անմիջապես վերջնաժամկետից հետո, Պատվիրատուի գրասենյակի կոնֆերենս դահլիճում (երկրորդ հարկ)՝ փ. Զորավար Անդրանիկի 1, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն, հայտատուների ներկայացուցիչների ներկայությամբ, ովքեր նախընտրել են ներկա լինել:

Contract No. and Title:
- The Republic of Armenia has received financing from the Asian Development Bank (ADB) towards the cost of the Project: Loan 3150-ARM (SF) Power Transmission Rehabilitation Project and it intends to apply part of the proceeds of this loan to payments under the contract for Rehabilitation of 220kV/110kV Substation at Shinuhayr & Agarak 2. Bidding is open to all bidders from eligible source countries of the ADB.
- The “High Voltage Electric Networks” CJSC (HVEN) (the “Employer") invites sealed bids from eligible Bidders from the ADB member countries for the construction and completion of: “Rehabilitation of 220kV/110kV Substation at Shinuhayr & Agarak 2”, that mainly includes: Rehabilitation of one 220kV Substation, Rehabilitation of one 220kV/110kV/35kV Substation, including various 220kV/110kV kV HV outdoor equipment, Autotransformer, MV Switchgear, related protection and control equipment, telecommunication equipment, supply of spare parts and special tools, etc. as well as the civil works, for detail design, manufacturing, delivery, installation, testing, commissioning, energizing works and services, and training complete in each respect at turnkey basis, as detailed and specified in the Bidding Documents”.
- International Competitive Bidding will be conducted in accordance with ADB’s Single-Stage: One-Envelope Bidding Procedure and is open to all Bidders from eligible countries as described in the Bidding Document.
- Project Experience: The main qualification criteria requires, among others:
Participation as contractor or Joint Venture partner, in at least two (2) turnkey contracts within the last ten (10) years (2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013 and 2014), each with a value of at least US$ 16 million that have been successfully or are substantially completed and that are similar to the proposed plant and services. The similarity shall be based on the physical size, complexity, methods, technology or other characteristics as described in bidding documents.
- To obtain further information and inspect the bidding documents, bidders should contact:
Mr. Aram S. Ananyan
General Director
“High Voltage Electric Networks” CJSC (HVEN)
Zoravar Andranik Street 1
Yerevan, Republic of Armenia 0084
phone: +374 10 72 00 10, fax +374 10 72 01 21,
e-mail: hvenprojects@gmail.com
- To purchase the bidding documents in English, eligible bidders should:
- write to address above requesting for ADB-L3150-ARM/HVEN/ICB Bidding Documents
- pay a non-refundable fee of $300.00
The price includes one set of documents as hard copy and a soft copy recorded on CD. In the event of any discrepancy between electronic and hard copies of the Bidding Documents, the hard copy shall prevail. Separate courier charges will not be paid by the Bidder. The method of payment will be by cash or transfer through a bank account. Bank account of Employer is the following:
- Name of Bank: ARMBUSINESSBANK
- Swift: ARMNAM22
- In favor of: “High Voltage Electric Networks” CJSC
- Account No.: 1150001172630101
- Correspondent bank: DEUTSCHE BANK TRUST COMPANY AMERICAS NEW YORK, USA
- Correspondent account: 04454448 Swift: BKTRUS33
The Employer will not be responsible for any costs or expenses incurred by Bidders in connection with the preparation or delivery of their bids.
- Deliver your bid:
- to the address above
- on or before the deadline: 10:00 AM, [29 September, 2015]
- together with a Bid Security / Bid Securing Declaration as described in the Bidding Document
Bids will be opened immediately after the deadline for bid submission at the Conference Room of Employer (second floor) Office in Zoravar Andranik Street 1, Yerevan, Republic of Armenia, in the presence of Bidders’ representatives who choose to attend.