Ավստրիայում քննարվել են Հայաստանում կանաչ էներգիայի զարգացման հեռանկարները
ՀՀ էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարար Աշոտ Մանուկյանը հունիսի 9-10-ին մասնակցել է Ավստրիայում կայացած Էներգետիկ համայնքի նախարարական ոչ պաշտոնական համաժողովին։ Քննարկվել են Էներգետիկ համայնքի պայմանագրում նախատեսվող փոփոխությունների հետ կապված մի շարք  հարցեր։ Համաժողովի ներկայացուցչական կազմը անդրադարձել է  նաև էներգետիկայի բնագավառում համագործակցությանը:
Համաժողովի շրջանակներում Աշոտ Մանուկյանը մի շարք հանդիպումներ է ունեցել, այդ թվում՝ Եվրոպական հանձնաժողովի հարևանության քաղաքականության և ընդլայնման հարցերով հանձնակատար Յոհանես Հաննի, ինչպես նաև Էներգետիկ համայնքի տնօրեն Յանեզ Կոպաչի հետ։  Վերջինիս հետ քննարկվել է Էներգետիկ համայնքի հետ համագործակցության և Հայաստանում կանաչ էներգիայի զարգացման հեռանկարները։

В Австрии обсуждены перспективы развития зеленой энергии в Армении
9-10 июня министр энергетических инфраструктур и природных ресурсов РA Ашот Манукян принял участие в неформальной министерской встрече Энергетического сообщества прошедшей в Австрии. Были обсуждены ряд вопросов, касающихся  предусматриваемых изменений в договоре об Энергетическом сообществе.
В рамках конференции Ашот Манукян провел ряд встреч, в том числе с европейским комиссаром по вопросам расширения и политики добрососедства Йоханнесом Ханом, а также директором Энергетического сообщества Янезом Капачем. С ним были обсуждены перспективы сотрудничества с Энергетическим сообществом и развития зеленой энергии в Армении.