Ավստրիայում քննարվել են Հայաստանում կանաչ էներգիայի զարգացման հեռանկարները
ՀՀ էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարար Աշոտ Մանուկյանը հունիսի 9-10-ին մասնակցել է Ավստրիայում կայացած Էներգետիկ համայնքի նախարարական ոչ պաշտոնական համաժողովին։ Քննարկվել են Էներգետիկ համայնքի պայմանագրում նախատեսվող փոփոխությունների հետ կապված մի շարք  հարցեր։ Համաժողովի ներկայացուցչական կազմը անդրադարձել է  նաև էներգետիկայի բնագավառում համագործակցությանը:
Համաժողովի շրջանակներում Աշոտ Մանուկյանը մի շարք հանդիպումներ է ունեցել, այդ թվում՝ Եվրոպական հանձնաժողովի հարևանության քաղաքականության և ընդլայնման հարցերով հանձնակատար Յոհանես Հաննի, ինչպես նաև Էներգետիկ համայնքի տնօրեն Յանեզ Կոպաչի հետ։  Վերջինիս հետ քննարկվել է Էներգետիկ համայնքի հետ համագործակցության և Հայաստանում կանաչ էներգիայի զարգացման հեռանկարները։

On June 9-10, Minister of Energy Infrastructures and Natural Resources of RA Ashot Manukyan attended informal ministerial meeting of Energy Community in Austria. During the meeting the participants discussed a number of issues on changes envisaged in the Energy Community agreement. The participants also referred to the cooperation in the energy sphere.
In the framework of the conference, Ashot Manukyan met with Johannes Hahn​, Commissioner for European Neighbourhood Policy and Enlargement Negotiations and Janez Kopač, Director of the Energy Community Secretariat. During the meeting with the latter issues on cooperation with the Energy Community and prospects of development of green energy in Armenia were discussed.