Քննարկվել է չինական ընկերության կողմից իրականացվող աշխատանքների ընթացքը
ՀՀ էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարար Աշոտ Մանուկյանն օգոստոսի 22-ին ընդունել է Չինաստանի «Քսիան էլեկտրաինժեներական» ընկերության պատվիրակությանը՝ ընկերության գլխավոր  տնօրեն Ժանգ Յամենի գլխավորությամբ։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Վերակառուցման և զարգացման միջազգային բանկի աջակցությամբ «Էլեկտրամատակարարման հուսալիության ծրագրով իրականացվող «Վանաձոր-1»», ինչպես նաև «էլեկտրահաղորդման ցանցի բարելավում» ծրագրով՝ «Աշնակ» ենթակայանների վերակառուցման աշխատանքների ընթացքին և ժամանակացույցին վերաբերող հարցեր։
«Վանաձոր-1» և «Աշնակ» ենթակայանների գլխավոր կապալառու ընկերության տնօրենը շնորհակալություն է հայտնել նախարարին վստահության համար և ընդգծել, որ կանեն հնարավորը՝ աշխատանքները ժամանակին և որակով իրականացնելու համար։
Նախարար Աշոտ Մանուկյանը նշել է, որ «Քսիան էլեկտրաինժեներական» ընկերությանը համարում է վստահելի գործընկեր` ընդգծելով, որ հանդիպումը ազդակ է փոխգործակցության խորացման և ամրապնդման համար:
Ընկերության տնօրենը վստահեցրել է, որ  իրենց  համար առաջնային է որակյալ ծառայությունների մատուցումը և հույս հայտնել, որ հետագայում ևս կշարունակեն համագործակցությունը հայկական կողմի հետ:

Обсужден ход работ, осуществляемый китайской компанией
Министр энергетических инфраструктур и природных ресурсов РА  Ашот Манукян 22 августа принял делегацию китайской электро-инженерной компании «Ксиан», возглавляемую генеральным директором компании Жангом Яменом.
Во время встречи были обсуждены вопросы связанные с ходом и графиком строительства, которые осуществляются при содействии Международного банка реконструкции и развития в рамках программы «Обеспечение надежности электроснабжения» «Ванадзор-1», а также подстанции «Ашнак» по программе «Усовершенствование сети электропередачи».
Директор генеральной компании-подрядчика строительства подстанций «Ванадзор-1» и «Ашнак» поблагодарил министра за доверие и подчеркнул, что они сделают все возможное для своевременного и качественного проведения работ. Министр Ашот Манукян отметил, что считает электро-инженерную компанию «Ксиан» надежным партнером, подчеркнув, что эта встреча – сигнал к углублению и укреплению взаимодействия. Директор компании заверил, что первостепенным для них является предоставления качественных услуг, выразив надежду, что они и в дальнейшем продолжат сотрудничество с армянской стороной.