Քննարկվել են էներգետիկայի ոլորտում երկկողմ և տարածաշրջանային համագործակցությանը վերաբերող հարցեր
ՀՀ էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարար Աշոտ Մանուկյանը նոյեմբերի 14-ին ընդունել է Վրաստանի էներգետիկայի նախարարի տեղակալ Գեորգի Չիկովանիի գլխավորած պատվիրակությանը, որի կազմում էին նաև Վրաստանի էներգետիկ համակարգի մի շարք ընկերությունների ղեկավարներ։ Քննարկվել են էներգետիկայի ոլորտում երկկողմ և տարածաշրջանային համագործակցությանը վերաբերող հարցեր։
Հանդիպման մասնակիցները, մասնավորապես, անդրադարձել են Հայաստան-Վրաստան բարձրավոլտ օդային գծի կառուցման ծրագրին, տարածաշրջանային էլեկտրաէներգետիկական միջանցքի ձևավորման ուղղությամբ Հայաստանում և Վրաստանում իրականացվող աշխատանքներին։
Ողջունելով հյուրերին՝ Աշոտ Մանուկյանը նշել է, որ Հայաստանը մեծ կարևորություն է տալիս փոխշահավետ ծրագրերի կենսագործմանը: Այնուհետ  նախարարը ներկայացրել է կատարվող աշխատանքների ընթացքը։
Վրացական կողմն իր հրթին ներկայացրել է տարածաշրջանային էլեկտրաէներգետիկական միջանցքի ձևավորման ուղղությամբ Վրաստանում կատարվող աշխատանքները։
Զրուցակիցները պատրաստակամություն են հայտնել շարունակել համագործակցությունը և գորածադրել առավելագույն ջանքերը՝ համատեղ ծրագրերը հաջող կյանքի կոչելու համար:

Министр энергетических инфраструктур и природных ресурсов РА Ашот Манукян принял 14 ноября делегацию, возглавляемую заместителем министра энергетики Грузии Георгием Чиковани, в состав которого входили руководители ряда компаний энергетической системы Грузии. Были обсуждены вопросы, касающиеся двустороннего и регионального сотрудничества в энергетической сфере.
Участники встречи, в частности обсудили программу строительства высоковольтной воздушной линии электропередачи Армения-Грузия, осуществляемые в Армении и Грузии работы по формированию регионального электроэнергетического коридора.
Приветствуя гостей Ашот Манукян отметил, что Армения придает большую важность реализации взаимовыгодных программ. Затем министр представил ппоцесс осуществляемых работ.
В свою очередь грузинская сторона представила осуществляемые в Грузии работы по формированию регионального электроэнергетического коридора.
Собеседники выразили надежду продолжить сотрудничество и приложить максимальные усилия для успешного воплощения в жизнь совместных программ.