Քննարկվել են էներգետիկայի ոլորտում երկկողմ և տարածաշրջանային համագործակցությանը վերաբերող հարցեր
ՀՀ էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարար Աշոտ Մանուկյանը նոյեմբերի 14-ին ընդունել է Վրաստանի էներգետիկայի նախարարի տեղակալ Գեորգի Չիկովանիի գլխավորած պատվիրակությանը, որի կազմում էին նաև Վրաստանի էներգետիկ համակարգի մի շարք ընկերությունների ղեկավարներ։ Քննարկվել են էներգետիկայի ոլորտում երկկողմ և տարածաշրջանային համագործակցությանը վերաբերող հարցեր։
Հանդիպման մասնակիցները, մասնավորապես, անդրադարձել են Հայաստան-Վրաստան բարձրավոլտ օդային գծի կառուցման ծրագրին, տարածաշրջանային էլեկտրաէներգետիկական միջանցքի ձևավորման ուղղությամբ Հայաստանում և Վրաստանում իրականացվող աշխատանքներին։
Ողջունելով հյուրերին՝ Աշոտ Մանուկյանը նշել է, որ Հայաստանը մեծ կարևորություն է տալիս փոխշահավետ ծրագրերի կենսագործմանը: Այնուհետ  նախարարը ներկայացրել է կատարվող աշխատանքների ընթացքը։
Վրացական կողմն իր հրթին ներկայացրել է տարածաշրջանային էլեկտրաէներգետիկական միջանցքի ձևավորման ուղղությամբ Վրաստանում կատարվող աշխատանքները։
Զրուցակիցները պատրաստակամություն են հայտնել շարունակել համագործակցությունը և գորածադրել առավելագույն ջանքերը՝ համատեղ ծրագրերը հաջող կյանքի կոչելու համար:

Issues related to bilateral and regional cooperation in the field of energy were discussed
RA Minister of Energy infrastructures and Natural Resources Ashot Manukyan on November 14 received the delegation headed by Deputy Minister of Energy of Georgia Georgy Chikovani, the delegation also included leaders of a number of Georgian energy companies. Issues related to bilateral and regional cooperation in the field of energy were discussed.
The participants of the meeting, in particular, touched upon the construction of the Armenia-Georgia high-voltage air line, the design work on the construction of the regional energy corridor in Armenia and Georgia.
Welcoming the guests, Ashot Manukyan noted that Armenia attaches great importance to the realization of mutually beneficial programs. Then the Minister presented the process of the works.
The Georgian side presented its work on the construction of a regional energy corridor in Georgia. The interlocutors expressed willingness to continue the cooperation and to exert maximum efforts for successful implementation of joint programs.