Հանդիպում KfW բանկի ներկայացուցիչների հետ
ՀՀ էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարար Երվանդ Զախարյանը մայիսի   12-ին հյուրընկալել է KfW բանկի (Վերականգնման վարկերի բանկ) ներկայացուցիչներ՝  Արևելյան Եվրոպայի, Կենտրոնական   Ասիայի և Հարավային Կովկասի տարածաշրջանային տնօրեն Էվա Վիթին, տարածաշրջանային տնօրեն  Դավիթ Բետոլացային, ՀՀ-ում ԳԴՀ փոխդեսպան  Նադիա Լիխտենբերգերին և այլ ներկայացուցիչների:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկել են KfW բանկի ֆինանսավորմամբ իրականացվող Հայաստան-Վրաստան 400 կՎ էլեկտրահաղորդման գծի կառուցման ընթացքը: Կողմերը կարևորել են ծրագրի նշանակությունը էլեկտրաէներգետիկ համակարգերի տարածաշրջանային ինտեգրման առումով:
Կարևորվել է այն հանգամանքը, որ Էլեկտրահաղորդման գծի կառուցմամբ զգալիորեն կխթանվի էներգետիկայի բնագավառում տարածաշրջանային փոխշահավետ համագործակցության զարգացումը, ինչպես նաև կստեղծվի նախապայման` ԱՊՀ երկրների էլեկտրաէներգետիկական համակարգի հետ զուգահեռ աշխատանք կազմակերպելու համար:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաև վերականգնվող էներգետիկայի բնագավառում հնարավոր համագործակցության հարցերը:

Министр энергетики и природных ресурсов РА Ерванд Захарян 12 мая принял представителей банка KfW Еву Витт, Дейвида Бетолаца, заместителя посла Германии в РА и других представителей.
На встрече обсуждался ход строительства ЛЭП 400 кВ Армения-Грузия, реализуемый при финансировании банка KfW.
Стороны подчеркнули важность программы в контексте региональной интеграции электроэнергетических систем.
Был подчеркнут тот факт, что строительство линии электропередачи значительно поспособствует развитию взаимовыгодного регионального сотрудничества в сфере энергетики, а также создаст предусловие для организации параллельной работы электроэнергетических систем стран СНГ.
В ходе встречи также обсуждались вопросы возможного сотрудничества в сфере возобновляемой энергетики.